Posted at 4.5.2016
0

Jak vybrat zboží na Aliexpressu?

Stejně tak jako na Aukru, tak i na Aliexpressu najdeme zboží a obchodníky různé kvality a proto je dobré při výběru zboží dát důraz na kvalitu zboží a obchodníka, i když nikdy nelze mít 100% jistotu. Například i velmi kvalitní televize Samsung můžou mezi sebou mít zmetka, který bude zlobit a zrovna si ho koupíte vy.

Jelikož Aliexpress funguje jako jedno velké online tržiště, většinu zboží nenabízí pouze jeden obchodník, ale máte možnost ho objednat třeba od 10 nebo 15 obchodníků. A na vás je, pro kterého obchodníka se rozhodnete. Kvalita zboží se samozřejmě u jednotlivých obchodníků může lišit. Stejně tak, jako se liší cena u jednotlivých obchodníků.

 

Ukažeme si to na konkrétním případu:

aliexpress jak-dobre-vybrat-zbozi-na-aliexpressu

 

Cena se nepatrně liší (prostřední tričko je však s dlouhými rukávy). Rovněž zde vidíme i počty objednávek (Orders). A dále vidíme dle počtu hvězdiček spokojenost kupujících.

Spokojenost s obchodníkem najdeme na další stránce, pokud klikneme na konkrétní zboží.

aliexpress jak-dobre-vybrat-zbozi-na-aliexpressu

Tady vidíme, že obchodník funguje dva roky, za tu dobu získal pět diamantů (hodnocení Aliexpressu) a celková spokojenost kupujících je 88,7 %, což je slušné číslo.

Dalším rozhodujícím prvkem pro to, jestli objednat zboží nebo ne, může být zpětná vazba od kupujících, takzvaný feedback.

Na feedback se překliknete dole pod obrázkem, viz červené políčko.

aliexpress jak-dobre-vybrat-zbozi-na-aliexpressu

Ve zpětné vazbě vidíte spokojenost uživatelů, velmi důležité jsou však samotné individuální zpětné vazby. Hodnocení kupujících si můžete procházet a udělat si tak vlastní názor na zboží. Velmi dobra věc jsou hodnocení, ve kterém kupující vložili fotku (stačí, když zaškrtnete With Pictures), tady totiž vidíte, jak zboží vypadá v reálu.

Například tato fotka:

aliexpress jak-dobre-vybrat-zbozi-na-aliexpressu

Podle těchto všech ukazatelů se tedy rozhodněte, jestli vám zboží bude vyhovovat a nebo nikoli.

Štítky: , , , , ,

Žádný komentář k tomuto inzerátu