Posted at 4.5.2016
0

Platby na Aliexpress

Na Aliexpressu standardně vidíte ceny zboží v amerických dolarech (USD), můžete si zvolit i jinou měnu, například eura (EUR). V pravém horním rohu najdete položku Ship to, vedle je vlaječka státu a za tím je uvedena měna. Jak je vidět, česká koruna (CZK) zde uvedena není, takže si jí ani nemůžete nastavit.

aliexpress platby-na-aliexpress

To tedy znamená, že pokud chcete vědět, kolik vás bude zboží stát na české koruny, musíte si v kalkulačce sami udělat přepočet. Pokud se vám bude cena zobrazovat v USD, při kurzu cca 25 CZK/USD stačí cenu vynásobit 25 a máte výsledek. V případě ceny v EUR je třeba vynásobit cenu 27 (kurz se pohybuje kolem hodnoty 27 CZK/EUR) a opět máte výsledek.

Nejjednodušším způsobem, jak zaplatit za zboží, je vaše platební karta k běžnému účtu. Stačí mít jen kartu aktivovanou pro platby přes internet. Pokud jí nemáte aktivovanou, zavolejte na zákaznickou linku vaší banky, případně lze u některých bank aktivaci provést v internetovém bankovnictví. Na platební kartě je obvykle přednastaven limit, tedy do jaké částky lze platbu přes internet uskutečnit. Tento limit se dá obvykle změnit v internetovém bankovnictví.

Při platbě na internetu zadáváte do zabezpečené platební brány údaje z vaší platební karty. Banka vám strhne částku v českých korunách, která odpovídá aktuálnímu měnovému kurzu. V bankovnch systémech se platba objeví v podstatě ihned, jen u ní je většinou pár dní uvedeno  „Nezaúčtovaná transakce“. Tohoto stavu se nemusíte bát, je to jen systémové nastavení bankovního systému a za několik dnů již uvidíte tuto položku jako standardní.

Pokud klient platí platební kartou, banka si žádný poplatek nestrhává a je jedno, ať už se jedná o platbu v kamenném obchodě, platbu v internetovém obchodě v ČR a nebo v zahraničí. Poplatek je účtován obchodníkovi dle toho, jak to má dohodnuto s bankami.

Neplatíte tedy nic navíc.

Štítky: , ,

Žádný komentář k tomuto inzerátu