Posted at 4.5.2016
0

Ochranná lhůta na Aliexpress

Aliexpress poskytuje kupujícím takzvanou ochranu kupujícího, která je v podobě ochranné lhůty, kterou Alliexpress poskytuje. Ochrana kupujícího se dá shrnout do tří bodů a jste tedy chráněni v těchto bodech.

  • Zboží, které jste si objednali, nedorazilo ve lhůtě 60 dnů od objednání.
  • Zboží, které jste obdrželi, není takové, jak bylo popsáno při nákupu.
  • Zboží, které obdržíte, je falešné ( případně když celníci zboží zabaví).

Celý proces funguje tak, že vy jako kupující platíte cenu za objednané zboží na účet Aliexpressu. A do doby, než se objednávka dokončí uplynutím ochranné lhůty, nebo když potvrdíme bezproblémové přijetí zboží, jsou vaše peníze stále na účtu Aliexpressu. Aliexpress peníze na účet prodávajícího odesílá, až když uplyne ochranná lhůta nebo když potvrdíte, že jste zboží v pořádku dostali.

Délku ochranné lhůty vidíte v systému Aliexpressu u každé vaší objednávky.

aliexpress ochranna-lhuta-na-aliexpress

Buyer Protection time remaining znamená v češtině:“ Zbývající čas ochranné lhůty“. V tomto případě tedy do konce ochranné lhůty zbývá ještě 54 dnů.

U další objednávky je to samé zobrazení.

aliexpress ochranna-lhuta-na-aliexpress

V tomto případě ochranná lhůta pro tento nákup končí za 23 dnů.

Standardní ochranná lhůta na Aliexpressu je 60 dnů. Pokud vám zboží nepřijde do 60 dnů, máte nárok na vrácení platby za zboží. Je tedy třeba hlídat si konec vaší ochranné lhůty. Pokud prodávající nastavil kratší ochrannou lhůtu (například 45 dnů), pak je dobré ochrannou lhůtu prodloužit, aby celkově byla těch 60 dnů.

Ochrannou lhůtu prodloužíte následujícím způsobem. Kliknete na View Detail, tedy Podívat se na detail objednávky.

aliexpress ochranna-lhuta-na-aliexpress

Dostanete se na následující stránku:

aliexpress ochranna-lhuta-na-aliexpress

Na této stránce je modře napsáno Request to extend Purchase Protection, což v češtině znamená “ Žádost o prodloužení ochranné lhůty“. Pokud na to kliknete, vyskočí na vás následující okno:

aliexpress ochranna-lhuta-na-aliexpress

Tady vyplníte číslovku, o kolik dnů chcete ochrannou lhůtu prodloužit. Já jsem tam dal 20 dnů. Pak vaši žádost potvrdíte tlačítkem Confirm. Obvykle do dvou vám prodávající prodlouží ochrannou lhůtu.

 

Pokud se vám blíží ke konci ochranná lhůta v délce 60 dnů a zboží jste ještě neobdrželi, pak 1 až 5 dnů před koncem této lhůty je třeba otevřít sport, kde se buď dohodnete s prodejcem na řešení, případně váš spor rozsoudí Aliexpress. K otevření sporu slouží tlačítko Open dispute (Otevřít spor)

aliexpress ochranna-lhuta-na-aliexpress

Štítky: , , , , ,

Žádný komentář k tomuto inzerátu