Posted at 4.5.2016
0

DLH, Česká pošta a dodání zboží z Aliexpress

Česká pošta Vám standarně doručí všechny balíčky na Aliexpress. Samozrejme tomu tam není, pokud si zvolite jinou dopravu. Pokud si tedy objednáte zboží na Aliexpressu a nezaplatíte si express dopravu třeba u DHL, pak by vám zboží mělo přijít do 60 dnů od objednání. 60 dnů je totiž lhůta, která je takzvanná ochranná. Pokud v této lhůtě zboží nepřijde, máte nárok na vrácení peněz, které jste za zboží zaplatili.

Pokud zboží objednáte, v systému se začne počítat čas prodejci na to, aby objednávku odeslal. Pokud zboží nestihne odeslat do uvedené lhůty, objednávka se obvykle ruší a vy dostanete zpátky peníze.

aliexpress za-jak-dlouho-vam-prijde-zbozi-z-aliexpress

V tomto případě tedy prodejce musí zboží odeslat nejpozději do 8 dnů a 23 hodin.

Když je zboží vyskladněno a odesláno, v systému se přepne čas na doručení zásilky.

aliexpress za-jak-dlouho-vam-prijde-zbozi-z-aliexpress

Tady na tomto obrázku již vidíte Buyer Protection time remaining, tedy kolik času zbývá do konce lhůty Ochrany kupujícího. V tomto případě to je ještě 58 dnů a 19 hodin.

 

Ve většině případů vám zboží přijde do jednoho měsíce od objednání. A jen malé procento zásilek není doručeno v ochranné lhůtě.  Pak už je to jen na tom, co způsobilo prodlení v dodání zásilky. Pokud to byl například celní úřad, pak se Aliexpress přikloní na stranu prodávajícího, protože prodávající nemůže ovlivnit, jak rychle dodáte celnímu úřadu potřebné podklady. Pokud se jedná například o pozdní odeslání prodávajícím a nebo je přepravní službu prostě moc pomalá, máte šanci získat zboží zdarma.

Raději však vždy počítejte s tím, že zboží může prostě dojít až za dva měsíce a pokud tedy něco potřebujete za týden, kupte to raději v České republice.

Česká pošta

Žádný komentář k tomuto inzerátu